PopStar Mehtap pavyon günlerini anlattı


Pavyon günlerinden, sahne hayatına merak edilenlerini anlatan Mehtap Yılmaz, genç kızları uyardı


PopStar Mehtap pavyon günlerini anlattı

PopStar Alaturka yarışmasıyla ünlenen şarkıcı Mehtap Yılmaz, çok konuşulacak açıklamalara imza attı. Tv8’de yayınlanan ‘Paylaş Benimle’ programına katılan Mehtap, pavyon hayatına nasıl girdiğini, orada neler yaşadığını gözyaşları içinde anlattı.

İşte Mehtap Yılmaz’ın açıklamalarından satır başları…

“HİÇ SEVGİ GÖRMEDİM”

“Annem ve babam ayrıldığında 11, 12 yaşındaydım. Ama onlar zaten ayrıydı… Sevgi ile büyüyen bir çocuk değildim. Anne ve babamın bir gün bile birbirini sevdiğini görmedim. Boşandıktan sonra iki çocuk babaya iki çocuk anneye verildi. Ben annem ile kaldım.

“BENZİNCİDE POMPACILIK YAPTIM”

Bir yaşam mücadelesine girdik. Sekreterlik yaptım. Benzinlikte cam silip pompacılık yaptım. Biraz güzelsen, elin yüzün düzgünse insanlar seni kullanmaya çalışıyor öyle ortamlarda. Onu hissettim, mecbur bir süre bu işleri yaptım.

“BİRDEN ŞARKICI OLDUM”

Bir kız arkadaşım, beni yemeğe çağırdı. Canlı müzik yapılan bir mekandı, arkadaşım ‘senin sesin çok güzel’ dedi. Mikrofonu bana verdiler, bir şarkı okudum. Orda bana ilgi alaka oldu, teklif geldi. ‘Burada şarkı söyler misin’ dediler, ben de kabul ettim. Orada kitlem oluştu, bir anda şarkıcı oldum. Sonra bu süreç pavyona kadar gitti.

“MASAYA OTURMADIM”

Ben hiçbir zaman pavyonda masaya oturmadım. Hep sahnedeydim, teklif gelince kabul etmiyordum, onlar da işime son veriyordu. Sadık hocam ile çok gezdik. Sonunda masaya oturmadan 6 yerde sahne alan solist olarak kabul ettirdim kendimi. Orda o kızları görünce, ‘ben nereye düştüm, ne bu cehennem mi’ dedim. Ben sahnemi bitirip gidiyordum.

PAVYONU ANLATTI

Hiçbir zaman orada gülmedim, hep ciddiydim. Kulise giriyordum 10 tane kız, sırayla yatıyordu hepsinin üstünde masa örtüsü… Kızları ayıltmaya çalışıyorlar ki müşterinin masasına tekrar gitsinler diye! Dayak yiyenler, senet imzalatılanlar bunları sizler bilmezsiniz… Şimdi durum nedir bilmiyorum. Ben anlatıyorum ki insanlar düşmesinler, özenmesinler… Orada çalışan kızların kimisi okuyor, ailesi yok!

“KIZLARIN HEPSİNİ UYARDIM”

Bir gün kulise geldim, bir kız dolabını kitlerken ağlıyordu. ‘Neden ağlıyorsun’ dedim. ‘Benim bir erkek kardeşim var, üniversitede okuyor. Diş doktoru olacak. Üniversiteyi bitirdi doktor oldu şimdi benden utanıyor. ‘Ablam var’ demiyor.’ dedi.

“ÖLDÜRÜYORLAR”

Aynı kızı bir gün gazino patronu dövmeye kalkmış, ben de ‘ne oluyor’ diye indim. Patronun elinden aldım. Kızı da oradan yolladım. Hepsine söylediğim oydu ‘gidin buradan’ beni dinlemeyenler ya ölmüş ya da başına bir şey gelmiş… Ben her gün altı mekan gezerdim. Emniyet müdürlüğünden, cinayet şubeden gelirlerdi ‘bu kızı tanıyor musunuz’ diye çünkü öldürülmüş atılmış bir köşeye… Sakın bu hayata özenmeyin.

PopStar Mehtap pavyon günlerini anlattı #1

‘”KEŞKE YAPMASAYDIM”

Sahnedeyim biri bana kafayı takmış, para takmaya çalışıyor, masaya bir tekme attım mekan karıştı. Her taraftan mermi yağıyor, kendimi dışarda arabanın kenarına attım. Çok kişi vuruldu o gece… Böyle şeyler çok oluyor, saplantılı tipler çok vardı.

İlk sahneye çıktığım zamanımı karşımda görsem ona üzülür, acırdım. ‘Mehtap git buradan seni kim kandırdı, keşke girmeseydin, keşke yapmasaydın‘ deyip sarılır o halimi çıkarırdım oradan. Ben bundan sonra o kızlarımıza sarılıp onları kurtarmak istiyorum.

“PAVYONDAN KURTULDUM”

Pavyondan kurtulma hikayesini de anlatan Mehtap, “PopStar yarışmasına girdim. Pavyonda son gecem, patron da karşımda, ‘bugün beni son görüşünüz, bir daha asla beni göremeyeceksiniz. Beni ancak televizyondan seyredeceksiniz’ dedim. O gün pavyon maceram bitti. Çok şükür dediğim de oldu bir daha da oralarda sahne almadım.” ifadelerini kullandı.

PopStar Mehtap pavyon günlerini anlattı #2

PopStar Mehtap pavyon günlerini anlattı #3

About admin

Check Also

‘Gizemli hepatit’ yayılıyor! Peki Türkiye’de hiç vaka var mı?

TRT Haber’in haberine göre; Dünyada 200’den fazla çocukta görüldü, 4’ünün ölümüne yol açtı. 16 ülkede …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.