CHP’li Mehmet Sevigen bombaladı! Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığına aday olacak mı?

BAYKAL, ‘İYİ Kİ LİVANELİ’YE CEVAP VERMEDİM’ DEDİ

■ Deniz Baykal, Livaneli’nin eleştirileri için size ne söyledi?

“Çok üzüldüm, iyi ki duygusallığa kapılıp Zülfü’ye cevap vermedim” dedi. Deniz Bey’e çok büyük haksızlık yapıldı. Alevi vatandaşlarımızın, Kürt vatandaşlarımızın dertleriyle bu kadar yakından ilgilenen birine ‘Alevi, Kürt düşmanı’ denmez. Hangi mezhep, etnik kökenden olursan ol; mühim olan insan olmaktır. Baykal’a bu kadar eleştiri yöneltenler Kılıçdaroğlu’na tek kelime etmiyor. Kemal Bey, Alevi kimliğini söylemekten çekiniyor. İnsan mezhebinden utanır mı?

PARTİ İÇİNDE ATATÜRK’E SALDIRILIYOR, YÖNETİMDEN SES YOK

■ ‘CHP kırmızı çizgileri yok etti’ dediniz, açar mısınız?

Parti içinde Atatürk’e saldırılıyor, yönetimden ses yok. Demokrasiye, örgüte saygısızca laf ediliyor, Genel Başkan’dan yine ses yok. Eski genel başkanları yerden yere vuruyorlar, yine çıt yok. Cumhuriyet Halk Partisi’nin tüzel kimliğine hakaret ediliyor, parti içinden çıkıp cevap bile veremiyorlar. CHP’nin yapısına o kadar aykırı şeyler yaşanıyor ki. Yazık, CHP’yi getirdikleri duruma bak.

SİYASETİ ASLA ZENGİNLEŞME ARACI OLARAK GÖRMEDİM

■ Mehmet Bey sizinle ilgili siyaseti zenginleşme aracı olarak gördüğünüze dair iddialar var…

Ben ekonomik olarak varlıklı bir aileden geliyorum. Mal varlığım ortada. Siyasete girmeden önce daha çok imkanım vardı. Siyaseti asla zenginleşme aracı olarak görmedim. Kul hakkı yemekten hep çok korktum. Bakanlık yapmış biriyim. Her şeyim ortada, zaten bir yanlışım olsa şimdiye kadar çoktan ortaya çıkardı. Allah insanı kul hakkı yemekten korusun.

About admin

Check Also

‘Gizemli hepatit’ yayılıyor! Peki Türkiye’de hiç vaka var mı?

TRT Haber’in haberine göre; Dünyada 200’den fazla çocukta görüldü, 4’ünün ölümüne yol açtı. 16 ülkede …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.