Dolar kuru bugün ne kadar? (19 Ağustos 2021 dolar – euro fiyatları)

İstanbul serbest piyasada dolar 8,5020 liradan, euro 9,9540 liradan güne başladı.

Serbest piyasada 8,5000 liradan alınan dolar, 8,5020 liradan satılıyor. 9,9520 liradan alınan euronun satış fiyatı ise 9,9540 lira olarak belirlendi.

Dünkü kapanışta doların satış fiyatı 8,4790 lira, euronun satış fiyatı ise 9,9460 lira olmuştu.

GÜNCEL DÖVİZ FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN

Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankasının (Fed) son toplantısına ait tutanakların varlık alımlarının azaltılmasına bu yıl içinde başlanabileceği olasılığını artırmasının ardından satış ağırlıklı bir seyir izlenirken, bugün yurt içi ve yurt dışında yoğun veri gündemi takip edilecek.

Fed Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC), 27-28 Temmuz’da düzenlenen toplantısına ilişkin tutanaklar dün yayımlandı. Fed’in varlık alımlarını bu yıl içinde azaltmaya başlama hazırlıkları üzerinde düşündüğünü ortaya koyan tutanaklarda, “Üyelerin çoğu, ekonominin beklendiği gibi geniş bir şekilde toparlanması koşuluyla varlık alımlarının hızını bu yıl düşürmeye başlamanın uygun olabileceği kanaatinde olduklarını belirttiler.” ifadesi kullanıldı.

Bugün yoğun veri akışının bulunduğu yurt içi piyasalarda, TCMB’nin ağustos ayı Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına ilişkin özet takip edilecek.


NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

About admin

Check Also

‘Gizemli hepatit’ yayılıyor! Peki Türkiye’de hiç vaka var mı?

TRT Haber’in haberine göre; Dünyada 200’den fazla çocukta görüldü, 4’ünün ölümüne yol açtı. 16 ülkede …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.