SON DAKİKA! Aybar etkisini gösterdi İstanbul kar altında! Meteoroloji’den 56 ile sarı ve turuncu kodlu uyarı | İstanbul’a TIR ve kamyonların girişi yasaklandı

OTOGARDAN ÇIKIŞLARA KONTROLLÜ İZİN

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, otogarlardaki otobüslerin çıkışlarına kontrollü olarak izin verildiğini bildirdi.

Yerlikaya, Twitter hesabından, “Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzden alınan son veriler neticesinde, ilimizde Esenler, Harem ve tüm cep otogarlardaki otobüslerin çıkışlarına kontrollü olarak izin verilmektedir.” açıklaması yaptı.

Yerlikaya, ayrıca kent içindeki tır ve kamyonların trafiğe çıkışlarına da kontrollü olarak izin verildiğini kaydetti.

KONTROLLÜ GİRİŞ

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kuvvetli kar yağışı ve buzlanma nedeniyle tır ve kamyonların kente girişinin durdurulduğunu bildirmişti.

Vali Yerlikaya, sosyal medya hesabından “KarlaMücadele” etiketiyle yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:

“Kuvvetli kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Anadolu ve Trakya istikametlerinden İstanbul’a seyahat eden tır ve kamyonların ilimize girişi durdurulmuştur. İkinci bir duyuruya kadar İstanbul içinde bulunan tır ve kamyonların trafiğe çıkışlarına izin verilmeyecektir. Hareket halindeki bu araçların en yakın park alanları ve otoyol hizmet tesislerinde beklemeleri gerekmektedir.”

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan gelen son dakika açıklamasında, “TIR ve kamyonların ilimize girişine kontrollü olarak izin verilmektedir.” ifadelerini kullandı.

About admin

Check Also

‘Gizemli hepatit’ yayılıyor! Peki Türkiye’de hiç vaka var mı?

TRT Haber’in haberine göre; Dünyada 200’den fazla çocukta görüldü, 4’ünün ölümüne yol açtı. 16 ülkede …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.